O mnie

 

Nazywam się Dominika Szczerbińska-Waśko i denerwuje mnie, że tak dużo osób boryka się z brakiem rezultatów odchudzania, efektem jojo lub zaburzeniami związanymi z jedzeniem. Często z tego powodu jedzenie staje się wrogiem i powodem do smutku. Czy to właśnie z powodu nadwagi, której nie potrafi się pozbyć, czy z powodu emocjonalnego stosunku do jedzenia albo z powodu choroby somatycznej bądź psychicznej. Chcę to zmienić. Chcę pokazać, że da się to zrobić. Chcę aby jedzenie przynosiło zdrową radość. Szczególnie, że ja bardzo lubię jeść. Ale pragnę też być zdrowa, silna i szczupła.
Moje motto to „Żyj zdrowo z głową” co oznacza, że nie ważne jest tylko to co nakładamy na swój talerz, ale również to jaki mamy do tego jedzenia stosunek. Żyj zdrowo z głową oznacza, że powinniśmy przestać ślepo podążać za modami żywieniowymi, przestać skupiać się na tym, żeby wszystko wykonywać na 100%. Powinniśmy zatrzymać się, zastanowić nad przyczynami naszego stylu życia i powoli zacząć pracować nad nowymi nawykami żywieniowymi.
W tym właśnie pomagam.

Skąd czerpałam wiedzę i doświadczenie?

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku psychologia oraz socjologia. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na kierunku Psychodietetyka i zdobyłam umiejętności praktyczne odbywając staż z psychodietetyki w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Podczas studiów udzielałam się w kole naukowym Psychodietetyki KNP Pragma organizując warsztaty zdrowego odżywiania dla szkół i przedszkoli. Obecnie jestem członkiem Towarzystwa Psychodietetyki oraz uczestniczę w licznych konferencjach i warsztatach dotyczących psychologii odżywiania oraz dietetyki! Przyjmuję pacjentów w swoim gabinecie DSW Psychodietetyka w Krakowie oraz Online.

Jak pracuje?

  • Wykorzystuje metody, które są skuteczne. Pięcioletnie studia na Uniwersytecie Jagiellońskim nauczyły mnie, co to jest fakt, a co to jest opinia. Swoją wiedzę opieram na dowodach naukowych i metodach, które są potwierdzone. Tą zasadę stosuje zarówno do zagadnień dietetycznych jak i psychologicznych.
  • Wiem jak relacja ze specjalistą jest ważna, więc nie oceniam, staram się poznać i zrozumieć. Tworzę miłą atmosferę.
  • Kieruję się zasadą małych kroków, które pozwolą trwale i naturalnie wprowadzić nowe nawyki, nie obciążając tym samym wszystkich zasobów klienta. Musisz mieć czas na pracę, życie prywatne i przyjemności :).
  • Nie proponuje rewolucji na 100%. Zostawiam 20%, dzięki którym klient może pozwolić sobie na „małe grzeszki”.
  • Nie pouczam, bo błędy to nic innego jak nowe doświadczenie, które daje nam większą wiedzę o nas samych.
  • Współpracuje z innymi specjalistami, bo tylko podejście kompleksowe ma sens. Pacjent może potrzebować wizyty u lekarza, psychiatry, dietetyka.
  • Ciągle się uczę. Uczestniczę w licznych konferencjach, kursach, czytam literaturę specjalistyczną. Chce być na bieżąco.

A poza tym?

Prywatnie jestem ogromną gadułą z dużą ilością pozytywnej energii. Kocham podróże, a szczególnie te związane z poznawanem nowych smaków. Uwielbiam zmieniać wystrój naszego mieszkania i ciągle szukam nowych inspiracji na Pintereście. Dodatkowo jestem straszną psiarą, najchętniej zaadoptowałabym wszystkie istniejące bezdomniaki, a jak na razie posiadam jednego: kundelkę Maję. Co najgorsze jestem uzależniona od masła orzechowego i picia herbat z ładnych kubków 😀 .