10 problemów z którymi warto udać się do psychodietetyka

Jeżeli Twój problem pasuje do któregoś z punktów na dole, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty psychodietetyki.

Pamiętaj jednak, że to problemy z którymi najczęściej spotykam się w moim gabinecie i w których pomagam, co oczywiście nie oznacza, że każdy psychodietetyk pracuję z wszystkimi problemami opisanymi poniżej. Dlatego przed wizytą warto zapytać, czy dany specjalista zajmuję się problemem, który Ciebie dotyczy.


1

Masz wiedzę na temat żywienia, ale nie potrafisz wprowadzić jej w życie. Brak Ci motywacji lub szybko się poddajesz w walce o nowe nawyki żywieniowe.


2

Masz mętlik w głowie i już nie wiesz co jest zdrowe, a co nie. Nie wiesz jaką dietę zastosować, co jeść przy twoich dolegliwościach, albo jak jeść aby schudnąć/przytyć.


3

Masz problem z zajadaniem emocji, jesz gdy masz stres lub pocieszasz się jedzeniem.


4

Masz nieregularny tryb życia i odżywiania, ciągłe efekty jojo, chcesz nauczyć się elastyczności w żywieniu, a przy tym zachować odpowiednią masę ciała.


5

Objadasz się, nie potrafisz powiedzieć sobie stop, potem męczą Cię wyrzuty sumienia.


6

Chcesz w końcu przestać cały czas myśleć o jedzeniu i odżywiać się biologicznie.


7

Cierpisz na zaburzenia odżywiania. Chorujesz na anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się lub podejrzewasz u siebie taką chorobę.


8

Twoje dziecko odżywia się niezdrowo, ma nadwagę lub problemy zdrowotne, chcesz mu pomóc, ale nie wiesz jak.


9

Potrzebujesz kogoś kto holistycznie popatrzy na twoje zdrowie i pokieruje Cię do odpowiednich specjalistów.


10

Masz problem z poukładaniem sobie spraw związanych z jedzeniem, potrzebujesz wsparcia, odpowiedniego planu działania.


 

Przed wizytą u specjalisty psychodietetyki warto również upewnić się jakie dodatkowe kompetencje ma taki specjalista, czy jest on psychologiem, dietetykiem czy w ogóle nie posiada bazy, która jest często pomocna w rozwiązywaniu dodatkowych problemów pojawiających się na konsultacjach. Najlepiej sprawdź jego doświadczenie oraz wykształcenie i upewnij się, że jest on kompetentny w tym co robi.

 

 

Dodaj komentarz